Job Information
Operator vorbitor de limba greacă
Eurocall Jassy, Jassy, Romania 951 Days Ago

Overview
Job Type: Full-Time
Duration:
Job Salary Range: $ 500 - 1000 Per Month
Vacancies from the Field: Operators
for Specialists: Call Center Operators
Posted: 2021-09-07
Zipcode:
Requirements
Minimum Education: High School
Minimum Experience: Without experience
Gender: Does Not Matter
Age: From - To 55 Years
Work Visa:
Job Status
Start Publishing: 2021-09-03
Stop Publishing: 2022-03-02
No of Jobs: 6
Hits: 1432
Further actions: Send me Resume

Employer contacts are available only for registered users: Login & Register

Country: Romania
Region: Jassy
Description

RO

Vorbești fluent limba greacă si o faci din plăcere ??!!!

Atunci iți oferim oportunitatea de a comunica zilnic cu clienții noștri intr-un mediu plăcut în oficiu sau de la domiciliu!

RESPONSABILITĂȚI:

  • Oferirea suportului și consultației necesare clientului despre produs;
  • Fixarea rezultatelor convorbirilor în sistem;
  • Analiza informației oferite de superiori despre produsele noastre și utilizarea ei.

CE AȘTEPTĂM DE LA CANDIDAȚII NOȘRI:

  • Cunoaşterea excelentă a limbii greaca (scris și vorbit);
  • Abilități de negociere și promovare a produsului;
  • Perseverență, seriozitate, flexibilitate, atitudine proactivă, orientare către rezultate.

CE OFERIM NOI:

  • Posibilitatea de a lucra de la distanță(REMOTE);
  • Salariu decent alcătuit din :

Salariu fix (ora) +bonus garantat (vânzări fierbinți) + premii lunare după rezultate (de la 150 USD la 300 USD) cu un venit total de la 500 la 1000USD

  • Instruire gratuită de la 3 la 7 zile;
  • Grafic de lucru flexibil, full-time (2/2)  part-time (5/2)
  • Posibilități de dezvoltare si promovare in cadrul grupului de companiei

Teambuilding-uri si training-uri active și interesante;

ENG

Do you speak Greek fluently and do it with pleasure ?? !!!

Then we offer you the opportunity to communicate daily with our customers in a pleasant environment in the office or at home!

RESPONSIBILITIES:

  • Providing the necessary support and consultation to the customer about the product;
  • Fixing the results of calls in the system;
  • Analysis of the information provided by superiors about our products and its use.

WHAT WE EXPECT FROM OUR CANDIDATES:

  • Perseverance, seriousness, flexibility, proactive attitude, results orientation.

    WHAT WE OFFER:
  • Product negotiation and promotion skills;
  • Excellent knowledge of Greek (written and spoken);
  • Possibility to work remotely (REMOTE);
  • Decent salary consisting of:
    Fixed salary (hour) + guaranteed bonus (hot sales) + monthly prizes after results (from 150 USD to 300 USD) with total income  500/1000 USD
  • Free training from 3 to 7 days;
  • Flexible working schedule, full-time (2/2) part-time (5/2)
  • Possibilities for development and promotion within the company group
  • Active and interesting teambuildings and trainings.

Jobs by Cities Sort By

Jobs by States Sort By

Vacancies by Specialties