Informații despre loc de muncă
Produktkoordinator/in / Arbeitsvorbereitung Produktion Nou!
InternetJobs Vöcklabruck, Austria superioară, Austria 5 zile În urmă

Prezentare generală
Tipul de ocupare: Ocuparea completa
Durata muncii:
Salariu: € prin acord - Pe luna
Postul vacant din domeniu: Producere
pentru specialiști: Product Manager
Postat: 2024-10-13
Cod postal:
Cerinţe
Minim Educatie: Colegiu
Experiența minima: 2 ani
Gen: Nu conteaza
Vârsta: de la - până la
Viză de lucru: Pașaportul UE
Stare de loc de munca
Începutul publicării: 2024-10-13
Sfârșitul publicării: 2025-04-13
Locuri libere: 1
Numărul de vizionări: 268
Pașii următori: Trimiteți-mi CV-ul dvs

Contacte angajatorului sunt disponibili numai pentru utilizatorii autorizați: Logare & Inregistrare

Țara: Austria
Descriere

Produktkoordinator/in / Arbeitsvorbereitung Produktion
Referenz-Nr.: 25180

Gehalt: EUR 2500,00

JOBS Experts - die Profis, wenn es um Ihre berufliche Zukunft geht.
Wir suchen genau dich für unseren renommierten Kunden im Raum Vöcklabruck als engagierte/n Produktkoordinator/in für die Arbeitsvorbereitung.

Aufgabengebiet:
Erstellen von Arbeitsanweisungen und Schulungen für bestehende bzw. neue Produkte.
Koordination von Mustern für Kund*innen in Zusammenarbeit mit dem Team und Umsetzung in der Produktion.
Überwachung der Produktion im laufenden Betrieb.
Qualitätskontrolle unserer Eigenprodukte.
Kalkulationen für Produkte.
Kommunikation mit internationalen Lieferanten in Englisch.
Anforderungen:
Abgeschlossene Matura oder ähnlicher Abschluss bevorzugt.
Erfahrung im Büroumfeld, sicherer Umgang mit PC und MS-Office.
Interesse an Produktionsabläufen, Vorkenntnisse im Textilbereich von Vorteil.
Hands-on-Mentalität.
Team- und Kommunikationsfähigkeit, Flexibilität und Belastbarkeit.
Konnten wir dein Interesse wecken?
Dann freuen wir uns auf deine aussagekräftige Bewerbung per Mail an ... oder telefonisch unter 07****47.

Benefits:
4-Tage-Woche* Aufstiegsmöglichkeitensind gegeben

Bezahlungüber KollV
Einschulungausreichend Zeit dafür vorgesehen
Integrationeine Übernahme ist möglich und vorgesehen
Unbefristeter Dienstvertraglangfrister Einsatz
Vollzeitarbeitsplatz
Weiterbildungist vorgesehen und erwünscht
Deine Ansprechpersonen bei Jobs Experts

Locuri de muncă după oraș Sorteaza dupa

Locuri de muncă după regiune Sorteaza dupa

Locuri de munca pe specialitate
Contabilitate, Finanțe și Audit (106)Activități administrative (112)Agenți, curierii (71)Agricultură (76)Arhitectura (14)Auto, transport, camioane (332)Bănci, burse, societății de investiții (6)Îngrijire de pensionare (307)Servicii de curățare (576)Calculator, programare (23)Construcția și renovarea de apartamente (1007)Consultanță (8)Bucătari (406)Cultura (0)Designul (27)Conducătorii auto (413)Energie, electricieni (193)Inginerie (68)Mobilier, montaj, reparare (67)Guvernante și gradinari (37)Frizeri și artiști de machiaj (66)Ospitalitate (123)Servicii comunale (13)Resurse Umane (6)Asigurare (7)Inform tehnologii bazate pe Internet (16)Jurisprudență (5)Meseriași (313)Ameliorare (35)Logistica (73)întreţinere a clădirilor (7)Managementul (68)Media: presa, radio, TV (1)Medicină și Farmaceutică (211)Diverse (139)Educație, îngrijirea de copii, babysitting (129)Muncă pe un timp (1)Operatori (163)Pictorii (6)Poliția, armată (2)Tipărire (5)Publicitate, Marketing, PR (13)Alimentare (10)Producere (724)Protecție (10)Servicii publice (0)Editori (0)Imobiliare (37)Reparare de echipament (7)Restaurante (354)Comerţul cu amănuntul (262)Știință și Educație (12)Secretariat (11)Siguranță (3)Centre de servicii (109)Industria de Divertisment (20)Cântăreți, muzicieni și artiști (5)SPA, saloane de înfrumusețare (205)Cultură fizică și sport (10)Depozitare (394)Lucru pentru studenti (3)Croitori și cusătorese (62)Profesori, educatori (10)Tehnicieni (316)Telecomunicații (38)Tururi şi excursii (13)Comerț cu ridicata și de vânzări (37)Traducători, lingviști (4)Munca la domiciliu (172)
Aplica acum