Informații despre loc de muncă
Technischer Junior Projektmanager (m/w/d)
InternetJobs Poysdorf, Austria Inferioară, Austria 146 zile În urmă

Prezentare generală
Tipul de ocupare: Ocuparea completa
Durata muncii:
Salariu: € prin acord - Pe luna
Postul vacant din domeniu: Managementul
pentru specialiști: Inovator
Postat: 2023-12-13
Cod postal:
Cerinţe
Minim Educatie: Universitatea
Experiența minima: 1 an
Gen: Nu conteaza
Vârsta: de la - până la
Viză de lucru: Pașaportul UE
Stare de loc de munca
Începutul publicării: 2023-12-13
Sfârșitul publicării: 2024-06-13
Locuri libere: 1
Numărul de vizionări: 264
Pașii următori: Trimiteți-mi CV-ul dvs

Contacte angajatorului sunt disponibili numai pentru utilizatorii autorizați: Logare & Inregistrare

Țara: Austria
Descriere

Wir, GG Group, sind eine internationale Unternehmensgruppe in Familienbesitz, die hochqualitative und technologisch anspruchsvolle Kabel und Leitungssysteme für die Energie- und Datenübertragung im Automotive- und Industrieumfeld entwickelt und herstellt. Wir arbeiten mit Leidenschaft, Inspiration und voller Energie, um die beste Lösung für unsere Kunden zu entwickeln und zu liefern, wo immer sie uns brauchen.
Starten Sie in einem dynamischen und flexiblen Arbeitsumfeld, das es Ihnen ermöglicht, Ihre Stärken einzubringen und zu erweitern!

Technischer Junior Projektmanager (m/w/d) | Poysdorf, AT
IHRE AUFGABEN

Mitwirkung bei Projekten in der Vor- und Serienentwicklung
Ansprechpartner für technische Themen in Kundenprojekten
Unterstützung bei der Koordinierung von komplexen Projekten in der Entwicklungsabteilung
Schnittstellenfunktion zu internen Ansprechpartnern sowie zu den Entwicklungsabteilungen beim Kunden
Feinplanung von Meilensteinen im Entwicklungsprozess
Support in der Produkt Entwicklung
IHR PROFIL

Abgeschlossene technische/wirtschaftliche Ausbildung z.B. HTL / Fachschule
Erste Erfahrung mit Projektmanagement (Berufserfahrung, Praktika oder Studium)
Verhandlungssicheres Deutsch und Englisch
Kommunikative und offene Persönlichkeit
Freude am Organisieren sowie technisches Verständnis
UNSER ANGEBOT

Flexibles Arbeitszeitmodell, Mobile Work sowie Zeitausgleich
Spannendes und herausforderndes Aufgabengebiet in einem internationalen Umfeld
Umfangreiche Einschulung in Form eines Onboarding-Programmes sowie Buddy-Konzept
Attraktive Weiterbildungs- und Entwicklungsmöglichkeiten
Regelmäßige Kultur-, Sport- und Gesundheitsangebote (Betriebsarzt, Kantine / Essenszuschuss,…)
EAP - Employee Assistance Program (https://eap.world/eap-fuer-beschaeftigte/)
Wir sind gesetzlich dazu verpflichtet das Mindestgehalt für diese Position anzugeben. Gemäß unseres Kollektivvertrags liegt dieses bei Euro 3.024,27. Das tatsächliche Gehalt richtet sich nach Ihrer Qualifikation und Vorerfahrung und wird in einem persönlichen Gespräch vereinbart.

Locuri de muncă după oraș Sorteaza dupa

Locuri de muncă după regiune Sorteaza dupa

Locuri de munca pe specialitate
Contabilitate, Finanțe și Audit (150)Activități administrative (152)Agenți, curierii (79)Agricultură (70)Arhitectura (17)Auto, transport, camioane (321)Bănci, burse, societății de investiții (12)Îngrijire de pensionare (291)Servicii de curățare (554)Calculator, programare (37)Construcția și renovarea de apartamente (705)Consultanță (15)Bucătari (371)Cultura (1)Designul (36)Conducătorii auto (433)Energie, electricieni (215)Inginerie (54)Mobilier, montaj, reparare (49)Guvernante și gradinari (31)Frizeri și artiști de machiaj (80)Ospitalitate (116)Servicii comunale (24)Resurse Umane (24)Asigurare (7)Inform tehnologii bazate pe Internet (29)Jurisprudență (14)Meseriași (261)Ameliorare (29)Logistica (61)întreţinere a clădirilor (14)Managementul (120)Media: presa, radio, TV (1)Medicină și Farmaceutică (256)Diverse (150)Educație, îngrijirea de copii, babysitting (96)Muncă pe un timp (6)Operatori (170)Pictorii (2)Poliția, armată (3)Tipărire (7)Publicitate, Marketing, PR (35)Alimentare (16)Producere (587)Protecție (20)Servicii publice (0)Editori (0)Imobiliare (38)Reparare de echipament (11)Restaurante (370)Comerţul cu amănuntul (304)Știință și Educație (22)Secretariat (26)Siguranță (9)Centre de servicii (70)Industria de Divertisment (29)Cântăreți, muzicieni și artiști (1)SPA, saloane de înfrumusețare (178)Cultură fizică și sport (11)Depozitare (356)Lucru pentru studenti (4)Croitori și cusătorese (68)Profesori, educatori (25)Tehnicieni (274)Telecomunicații (33)Tururi şi excursii (12)Comerț cu ridicata și de vânzări (52)Traducători, lingviști (7)Munca la domiciliu (140)
Aplica acum