Informații despre loc de muncă
Dipl. Pflegefachperson HF 90%, Haus Lindenhügel
InternetJobs Teufen, Appenzell Extern, Elveţia 135 zile În urmă

Prezentare generală
Tipul de ocupare: Ocuparea completa
Durata muncii:
Salariu: € prin acord - Pe luna
Postul vacant din domeniu: Îngrijire de pensionare
pentru specialiști: Nursing Home
Postat: 2023-12-17
Cod postal:
Cerinţe
Minim Educatie: Liceu
Experiența minima: Mai puțin de 1 an
Gen: Nu conteaza
Vârsta: de la - până la
Viză de lucru: Pașaportul UE
Stare de loc de munca
Începutul publicării: 2023-12-17
Sfârșitul publicării: 2024-06-17
Locuri libere: 1
Numărul de vizionări: 253
Pașii următori: Trimiteți-mi CV-ul dvs

Contacte angajatorului sunt disponibili numai pentru utilizatorii autorizați: Logare & Inregistrare

Țara: Elveţia
Regiunea: Appenzell Extern
Descriere

ALTERS- UND PFLEGEHEIME TEUFEN

Familiär, herzlich und mit wunderschöner Aussicht auf das
Alpsteinpanorama – das sind die Alters- und Pflegeheime
Teufen mit den beiden Häusern Haus Lindenhügel und
Haus Unteres Gremm. Für unseren Standort Haus Lin-
denhügel suchen wir eine fachlich versierte und engagier-
te

Pflegefachperson HF (m/w)
90% per sofort oder nach Vereinbarung

Ihre Aufgaben

Übernahme der Tagesverantwortung
Ganzheitliche Betreuung und Pflege der Bewohne-
rinnen und Bewohner
Lenkung und Umsetzung des Pflege- und Betreu-
ungsprozesses
Medikamentenmanagement
Ihr Profil

abgeschlossene Ausbildung als dipl. Pflegefachper-
son
sozialkompetente, teamorientierte Persönlichkeit
Anwenderkenntnisse der BESA- und BESAdoc-
Programme
Wir bieten

Ein verantwortungsvolles und vielseitiges Aufgaben
feld, in dem Ihre Kompetenzen und kreativen Ideen
gefragt sind
Eine wertebasierte Arbeitskultur, zu der Achtsam-
keit, Respekt und Wertschätzung gehören
Individuelles Coaching in Bezug auf berufliche Wei-
terentwicklung
Bei Interesse finanzielle Beteiligung an berufsspezi-
fischen Weiterbildungen wie z.B. Palliative Care,
Wundmanagement, Dementia Care u.a.
Ein vielfältiges internes Weiterbildungsangebot
Sehr gute Anbindung an den öffentlichen Verkehr
inklusive Kostenbeteiligung
Informationen über unser Haus finden Sie unter:

Locuri de muncă după oraș Sorteaza dupa

Locuri de muncă după regiune Sorteaza dupa

Locuri de munca pe specialitate
Contabilitate, Finanțe și Audit (148)Activități administrative (159)Agenți, curierii (80)Agricultură (70)Arhitectura (15)Auto, transport, camioane (323)Bănci, burse, societății de investiții (12)Îngrijire de pensionare (295)Servicii de curățare (568)Calculator, programare (38)Construcția și renovarea de apartamente (731)Consultanță (16)Bucătari (375)Cultura (1)Designul (37)Conducătorii auto (445)Energie, electricieni (217)Inginerie (56)Mobilier, montaj, reparare (51)Guvernante și gradinari (30)Frizeri și artiști de machiaj (85)Ospitalitate (115)Servicii comunale (24)Resurse Umane (25)Asigurare (7)Inform tehnologii bazate pe Internet (31)Jurisprudență (13)Meseriași (267)Ameliorare (31)Logistica (61)întreţinere a clădirilor (15)Managementul (119)Media: presa, radio, TV (1)Medicină și Farmaceutică (254)Diverse (155)Educație, îngrijirea de copii, babysitting (97)Muncă pe un timp (6)Operatori (171)Pictorii (2)Poliția, armată (3)Tipărire (8)Publicitate, Marketing, PR (34)Alimentare (16)Producere (610)Protecție (22)Servicii publice (0)Editori (0)Imobiliare (40)Reparare de echipament (11)Restaurante (377)Comerţul cu amănuntul (305)Știință și Educație (25)Secretariat (27)Siguranță (9)Centre de servicii (72)Industria de Divertisment (29)Cântăreți, muzicieni și artiști (1)SPA, saloane de înfrumusețare (185)Cultură fizică și sport (11)Depozitare (365)Lucru pentru studenti (4)Croitori și cusătorese (72)Profesori, educatori (25)Tehnicieni (271)Telecomunicații (32)Tururi şi excursii (13)Comerț cu ridicata și de vânzări (54)Traducători, lingviști (7)Munca la domiciliu (146)
Aplica acum