Informații despre loc de muncă
Maurer / Betonbauer / Rohrleitungsbauer / Poliere (m/w/d)
InternetJobs Eggenfelden, Bavaria, Germania 111 zile În urmă

Prezentare generală
Tipul de ocupare: Ocuparea completa
Durata muncii:
Salariu: € prin acord - Pe luna
Postul vacant din domeniu: Construcția și renovarea de apartamente
pentru specialiști: Clădiri noi
Postat: 2024-01-14
Cod postal:
Cerinţe
Minim Educatie: Colegiu
Experiența minima: 1 an
Gen: Nu conteaza
Vârsta: de la - până la
Viză de lucru: Pașaportul UE
Stare de loc de munca
Începutul publicării: 2024-01-14
Sfârșitul publicării: 2024-07-14
Locuri libere: 8
Numărul de vizionări: 93
Pașii următori: Trimiteți-mi CV-ul dvs

Contacte angajatorului sunt disponibili numai pentru utilizatorii autorizați: Logare & Inregistrare

Share on Google+ Friend Feed Share on Blog Linkedid MySpace Twitter Yahoo Share on Digg Share on facebook
Țara: Germania
Regiunea: Bavaria
Descriere

ARBEITEN BEI KELLHUBER
Die Firma Kellhuber GmbH ist ein inhabergeführtes Unternehmen und eines der führenden Bauunternehmen im regionalen Raum. Der mittelständische Charakter und die menschliche Atmosphäre machen uns zu einem besonderen Arbeitgeber. Ob Ausbildung, Praktikum oder Diplomarbeit – wir haben für alle Ihre Lebensbereiche einen Platz. Wer seine Karriere bei Kellhuber startet – hat sich für den richtigen Weg entschieden.

Zur Verstärkung unserer Baustellenmannschaft suchen wir
Mitarbeiter (m/w/d) für folgende Berufe und Aufgaben:

∙ BAGGERFAHRER
∙ KRANFAHRER
∙ MAURER
∙ ROHRLEITUNGSBAUER
∙ PE-SCHWEISSER
∙ POLIERE
∙ VORARBEITER
∙ LKW-FAHRER

Seit 1896 steht der Name Kellhuber für höchste Qualität und Zuverlässigkeit am Bau. Mit 125 Mitarbeitern zählen wir im südostbayerischen Raum zu den führenden Bau- und Immobilienunternehmen.
Für unsere Auftraggeber aus Gewerbe und Industrie realisieren wir gesamtheitlich komplexe
Gebäude, Produktionsanlagen sowie moderne Ver- und Entsorgungssysteme von der Planung
bis zur schlüsselfertigen Übergabe. Wir stehen für ein menschliches Miteinander, interessante
Aufgaben und möchten Ihnen ein Fundament für Ihr Leben sein.
Wenn wir Ihr Interesse geweckt haben, lassen Sie uns bitte Ihre vollständigen und aussagekräftigen
Bewerbungsunterlagen mit möglichem Eintrittstermin an unten genannte Adresse, per Post, per E-Mail
oder telefonisch zukommen.

Locuri de muncă după oraș Sorteaza dupa

Locuri de muncă după regiune Sorteaza dupa

Locuri de munca pe specialitate
Contabilitate, Finanțe și Audit (148)Activități administrative (151)Agenți, curierii (79)Agricultură (70)Arhitectura (16)Auto, transport, camioane (323)Bănci, burse, societății de investiții (12)Îngrijire de pensionare (289)Servicii de curățare (556)Calculator, programare (37)Construcția și renovarea de apartamente (707)Consultanță (15)Bucătari (369)Cultura (1)Designul (36)Conducătorii auto (437)Energie, electricieni (214)Inginerie (56)Mobilier, montaj, reparare (50)Guvernante și gradinari (31)Frizeri și artiști de machiaj (82)Ospitalitate (116)Servicii comunale (23)Resurse Umane (24)Asigurare (7)Inform tehnologii bazate pe Internet (29)Jurisprudență (14)Meseriași (260)Ameliorare (30)Logistica (61)întreţinere a clădirilor (15)Managementul (119)Media: presa, radio, TV (1)Medicină și Farmaceutică (253)Diverse (149)Educație, îngrijirea de copii, babysitting (96)Muncă pe un timp (6)Operatori (168)Pictorii (2)Poliția, armată (3)Tipărire (8)Publicitate, Marketing, PR (34)Alimentare (16)Producere (593)Protecție (20)Servicii publice (0)Editori (0)Imobiliare (38)Reparare de echipament (11)Restaurante (374)Comerţul cu amănuntul (304)Știință și Educație (23)Secretariat (26)Siguranță (9)Centre de servicii (70)Industria de Divertisment (29)Cântăreți, muzicieni și artiști (1)SPA, saloane de înfrumusețare (178)Cultură fizică și sport (11)Depozitare (358)Lucru pentru studenti (4)Croitori și cusătorese (68)Profesori, educatori (25)Tehnicieni (271)Telecomunicații (33)Tururi şi excursii (12)Comerț cu ridicata și de vânzări (53)Traducători, lingviști (7)Munca la domiciliu (142)
Aplica acum