Informații despre loc de muncă
Servicetechniker (w|m|d)
InternetJobs Wickede, Renania de Nord-Westfalia, Germania 24 zile În urmă

Prezentare generală
Tipul de ocupare: Ocuparea completa
Durata muncii:
Salariu: € prin acord - Pe luna
Postul vacant din domeniu: Centre de servicii
pentru specialiști: Întreținere generală
Postat: 2024-04-06
Cod postal:
Cerinţe
Minim Educatie: Colegiu
Experiența minima: 1 an
Gen: Nu conteaza
Vârsta: de la - până la
Viză de lucru: Pașaportul UE
Stare de loc de munca
Începutul publicării: 2024-04-06
Sfârșitul publicării: 2024-10-06
Locuri libere: 1
Numărul de vizionări: 76
Pașii următori: Trimiteți-mi CV-ul dvs

Contacte angajatorului sunt disponibili numai pentru utilizatorii autorizați: Logare & Inregistrare

Descriere

wissner-bosserhoff ist Europas führender Anbieter von innovativen, qualitativ hochwertigen Betten und Einrichtungslösungen für Pflegeheime und Krankenhäuser. Als Teil der international agierenden LINET Group mit über 1.850 Mitarbeitern sind wir in mehr als 110 Ländern vertreten.

wi-bo.de

Neue Herausforderungen – sichere Perspektiven Sind Sie auf der Suche nach einem abwechslungsreichen Betätigungsfeld und schätzen es gleichzeitig, für ein Unternehmen mit sicheren Zukunftsperspektiven aktiv zu werden? Dann sind Sie bei uns genau richtig!

Zum sofortigen Eintritt suchen wir

für den Raum Nord-NRW Ihre Aufgaben
● Elektrotechnische und mechanische Instandsetzung unserer innovativen und hochwertigen Pflege- und Klinikbetten
● Durchführung von Reparaturen, Wartungen und Prüfungen
● Ansprechpartner für unsere Produkte
● Einsatz in Seniorenwohnheimen, Stationären Pflegeeinrichtungen, Krankenhäusern und Kliniken.

Ihr Profil
● Ausbildung zur Elektrofachkraft
● Erfahrung als Service-/Kundendienstmonteur wünschenswert
● Führerschein Klasse B
● Kundenorientierung, Freundlichkeit, Organisationsgeschick, Selbständigkeit und Flexibilität

Wir bieten
● Interessante, abwechslungsreiche Aufgabe
● Attraktive Vergütung nach Tarifvertrag der Metall- & Elektroindustrie NRW
● Flache Hierarchien und kurze Kommunikationswege
● Bikeleasing und weitere Benefits

Bitte lassen Sie uns bei Interesse Ihre aussagekräftigen Bewerbungsunterlagen unter Angabe des frühestmöglichen Eintrittstermins und Ihrer Gehaltsvorstellung zukommen. Werden Sie Teil unseres Teams, wir freuen uns auf Ihre Bewerbung!

Locuri de muncă după oraș Sorteaza dupa

Locuri de muncă după regiune Sorteaza dupa

Locuri de munca pe specialitate
Contabilitate, Finanțe și Audit (148)Activități administrative (159)Agenți, curierii (80)Agricultură (70)Arhitectura (15)Auto, transport, camioane (324)Bănci, burse, societății de investiții (12)Îngrijire de pensionare (294)Servicii de curățare (565)Calculator, programare (39)Construcția și renovarea de apartamente (733)Consultanță (16)Bucătari (375)Cultura (1)Designul (38)Conducătorii auto (446)Energie, electricieni (215)Inginerie (56)Mobilier, montaj, reparare (51)Guvernante și gradinari (30)Frizeri și artiști de machiaj (84)Ospitalitate (115)Servicii comunale (26)Resurse Umane (24)Asigurare (7)Inform tehnologii bazate pe Internet (31)Jurisprudență (13)Meseriași (268)Ameliorare (31)Logistica (61)întreţinere a clădirilor (15)Managementul (119)Media: presa, radio, TV (1)Medicină și Farmaceutică (253)Diverse (157)Educație, îngrijirea de copii, babysitting (96)Muncă pe un timp (6)Operatori (172)Pictorii (2)Poliția, armată (3)Tipărire (8)Publicitate, Marketing, PR (34)Alimentare (16)Producere (608)Protecție (22)Servicii publice (0)Editori (0)Imobiliare (40)Reparare de echipament (11)Restaurante (375)Comerţul cu amănuntul (302)Știință și Educație (26)Secretariat (27)Siguranță (9)Centre de servicii (71)Industria de Divertisment (29)Cântăreți, muzicieni și artiști (1)SPA, saloane de înfrumusețare (183)Cultură fizică și sport (10)Depozitare (364)Lucru pentru studenti (4)Croitori și cusătorese (72)Profesori, educatori (25)Tehnicieni (272)Telecomunicații (32)Tururi şi excursii (13)Comerț cu ridicata și de vânzări (55)Traducători, lingviști (7)Munca la domiciliu (145)
Aplica acum