Informații despre loc de muncă
Sachbearbeiter Einkauf (m/w) 80% - 100%
InternetJobs Weinfelden, Turgovia, Elveţia 14 zile În urmă

Prezentare generală
Tipul de ocupare: Ocuparea completa
Durata muncii:
Salariu: € prin acord - Pe luna
Postul vacant din domeniu: Alimentare
pentru specialiști: Manager de achiziții
Postat: 2024-04-28
Cod postal:
Cerinţe
Minim Educatie: Universitatea
Experiența minima: 1 an
Gen: Nu conteaza
Vârsta: de la - până la
Viză de lucru: Pașaportul UE
Stare de loc de munca
Începutul publicării: 2024-04-28
Sfârșitul publicării: 2024-10-28
Locuri libere: 1
Numărul de vizionări: 36
Pașii următori: Un apel

Contacte angajatorului sunt disponibili numai pentru utilizatorii autorizați: Logare & Inregistrare

Share on Google+ Friend Feed Share on Blog Linkedid MySpace Twitter Yahoo Share on Digg Share on facebook
Țara: Elveţia
Regiunea: Turgovia
Descriere

Für unseren Kunden suche wir einen Mitarbeiter im Einkauf mit guten technischen Kenntnissen (m/w). Unser Kunde ist ein global agierendes Unternehmen, das in der metallverarbeitenden Branche tätig ist. Die Produkte und Dienstleistungen des Unternehmens finden Anwendung in verschiedenen Branchen wie der dem Maschinen- und Anlagenbau sowie der chemischen Industrie. Dabei legt das Unternehmen besonderen Wert auf die Qualität seiner Produkte, die Einhaltung von Umweltstandards und eine nachhaltige Geschäftsführung.
Aufgaben
- Beschaffung von Norm- und Fertigungsteilen, technischem Produktionsmaterial und Betriebsmitteln
- Übernahme der Bestellabwicklung, Einholen von Offerten und Überwachung der Liefertermine
- Führen von kleineren Preisverhandlungen
- Prüfen der Qualität von Bestellungen sowie Absprachen mit Lieferanten bei Mängeln
- Prüfen und bestätigen von Rechnungen
Profil
- Abgeschlossene kaufmännische oder technische Berufslehre mit etwa 2 Jahren Erfahrung im Einkauf
- Erfahrung im industriellen Produktionsumfeld ist ein Plus
- Sehr gutes Deutsch und gutes Eglisch (B2)
- Erfahrung mit ERP-Systemen, von Vorteil SAP
- Hohe Motivation und Lernbereitschaft, gute Kommunikationsfähigkeiten und Interesse an der Arbeit in einem internationalen Umfeld
Wissenswertes
- Beteiligung an externen Weiterbildungen
- Flexible Arbeitszeitgestaltung
- Internationales Tätigkeitsfeld
- Garantiertes Hybrid- und Homeoffice-Arbeiten
- Moderner Arbeitsplatz

Locuri de muncă după oraș Sorteaza dupa

Locuri de muncă după regiune Sorteaza dupa

Locuri de munca pe specialitate
Contabilitate, Finanțe și Audit (148)Activități administrative (157)Agenți, curierii (80)Agricultură (71)Arhitectura (18)Auto, transport, camioane (332)Bănci, burse, societății de investiții (12)Îngrijire de pensionare (285)Servicii de curățare (558)Calculator, programare (38)Construcția și renovarea de apartamente (707)Consultanță (16)Bucătari (374)Cultura (1)Designul (36)Conducătorii auto (427)Energie, electricieni (216)Inginerie (53)Mobilier, montaj, reparare (46)Guvernante și gradinari (32)Frizeri și artiști de machiaj (83)Ospitalitate (118)Servicii comunale (24)Resurse Umane (21)Asigurare (7)Inform tehnologii bazate pe Internet (31)Jurisprudență (14)Meseriași (260)Ameliorare (28)Logistica (58)întreţinere a clădirilor (13)Managementul (118)Media: presa, radio, TV (1)Medicină și Farmaceutică (258)Diverse (152)Educație, îngrijirea de copii, babysitting (97)Muncă pe un timp (5)Operatori (167)Pictorii (2)Poliția, armată (3)Tipărire (7)Publicitate, Marketing, PR (35)Alimentare (17)Producere (584)Protecție (19)Servicii publice (0)Editori (0)Imobiliare (39)Reparare de echipament (10)Restaurante (379)Comerţul cu amănuntul (301)Știință și Educație (21)Secretariat (26)Siguranță (9)Centre de servicii (70)Industria de Divertisment (28)Cântăreți, muzicieni și artiști (1)SPA, saloane de înfrumusețare (177)Cultură fizică și sport (11)Depozitare (360)Lucru pentru studenti (4)Croitori și cusătorese (66)Profesori, educatori (22)Tehnicieni (283)Telecomunicații (34)Tururi şi excursii (11)Comerț cu ridicata și de vânzări (54)Traducători, lingviști (7)Munca la domiciliu (137)
Aplica acum